תוכן העניינים

מה משקיעים צריכים לדעת לפני רכישת נכס במתחם יצחק שדה

השקעה במתחם דירות היא אחת הדרכים הבדוקות ביותר לבנות עושר. למעשה, להשקעות מולטי-משפחתיות יש מגוון מדהים של יתרונות, כולל תזרים מזומנים, היכולת לממן נכסים בסכום מוגבל של כסף והטבות מס מדהימות. עם זאת, השקעה בדירה היא לא תמיד עסק ורוד. משקיעים צריכים להשקיע עבודה קשה כדי לוודא שהנכסים שלהם מניבים רווח. על ידי הכרה בכמה מהיתרונות והחסרונות העיקריים של בעלות על מתחם דירות, תוכלו לקבל החלטה מושכלת יותר האם רכישת נכס רב משפחתי מתאימה לצרכי ההשקעה האישיים שלכם.

היתרונות של בעלות על מתחם דירות

לבעלות על דירה יכולה להיות מגוון רחב של יתרונות. כמה מהיתרונות המשמעותיים ביותר כוללים:

  • תזרים מזומנים: בעוד שסוגים מסוימים של השקעות, כמו מניות מספקים מידה מסוימת של תשלומים למשקיעים, הם בדרך כלל לא מגיעים לכמות המזומנים שנוצרת על ידי בנייני דירות.
  • מינוף: לדירות יש יתרון עצום בכך שהם מאפשרים ללווים להוריד בסביבות 20% עד 30% ממחיר המכירה תוך מימון השאר על פני תקופת הפחתה של 25-30 שנים. באופן כללי, מניות, אג”ח, קרנות נאמנות וסוגים אחרים של הזדמנויות השקעה לא מציעים דבר כזה.
  • תמריצי מס: נדל”ן רב-משפחתי הוא השקעה אידיאלית מבחינת מס. לא רק שמשקיעים יכולים לקחת ניכויים משמעותיים של ריבית משכנתא, אלא שהם יכולים גם לעתים קרובות לנכות עלויות נסיעות ושירותים, כמו גם הוצאות אחרות.
  • צמיחת הון עצמי: בדיוק כמו דירה, ככל שהזמן עובר, משקיע בדרך כלל יצבור הון עצמי בנכס שלו עם סילוק המשכנתא. בנוסף, ההון העצמי יגדל אם הנכס עצמו יעלה בערכו.
  • הכנסה משלימה: למרות שתשלומי שכירות מדיירים הם בדרך כלל מקור ההכנסה המשמעותי ביותר עבור מתחם דירות, מקורות הכנסה אחרים יכולים לעשות הבדל רציני. מקורות ההכנסה המשלימים הנפוצים ביותר כוללים גם מחסנים ומקומות חניה שעשויים להיות רווחיים במיוחד באזורים עירוניים יוקרתיים כמו מתחם יצחק שדה.

מתחם יצחק שדה – מוסכים שהופכים למגדלים

מאז 2018 השקיעה חברת השקעות יחד עם שותפים למעלה ממיליארד שקל ברכישת קרקע במתחם הסיטי החדש- מתחם יצחק שדה בממוקם בתל אביב. המתחם העירוני החדש, שמשמש שנים רבות בעיקר למוסכים ובתי מלאכה, יכלול 14 מגדלים שביניהם יחובר פארק פנימי של כ-21 דונם. בשולי הפארק תוקם שדרה עם בתי קפה, מסעדות, בוטיקים, מרכזי קניות ובילוי. המתחם החל בהקמת תחנות רכבת קלה. בכוונת החברות המשקיעות להקים שלושה מגדלים בני 40 קומות כל אחד. ממתחם הסיטי החדש תוכננו יציאות וכניסות למתחם מכל עבר, למכוניות ולאופניים.

אנחנו כאן בשבילך
Skip to content